Тра
1
Ср
Народився Григорій Аксельруд
Тра 1 all-day

1 травня 1919 року народився Г. А. Аксельруд – професор кафедри процесів та апаратів хімічного виробництва. У 1969–1987 роках був завідувачем кафедри процесів і апаратів хімічного виробництва. У 1987–1995 роках працював професором на кафедрі хімічної інженерії та промислової екології. Розробляв методи моделювання і розрахунків масообмінної апаратури в системі тверде тіло – рідина. Створив та очолював у 1965–1987 роках наукову школу з напряму «Масообмін у системах з твердою фазою». На основі теоретичних положень розробив ряд технологічних процесів та методів їх інтенсифікації, які впроваджено у промислове виробництво.

Тра
5
Нд
Ярослав Яцків отримав звання почесний Doctor Honoris Causa
Тра 5 all-day

5 травня 2005 р. відбулося засідання Вченої ради університету, на якому звання почесний Doctor Honoris Causa отримав колишній випускник Львівського політехнічного інституту, академік НАН України, директор головної астрономічної обсерваторії України, видатний вчений в галузі астрономії, космічної геодинаміки та космічних досліджень Ярослав Яцків.

Тра
7
Вт
Відкриття Пам’ятного знака львівським політехнікам
Тра 7 all-day

7 травня 1976 р. – відбулося відкриття Пам’ятного знака львівським політехнікам, полеглим у роки Другої світової війни, створений викладачами кафедри живопису і рисунку Б. В. Поповичем, І. Ю. Хміляром та Я. Ю. Скрентовичем.

Тра
8
Ср
Народився Микола Шраг
Тра 8 all-day

8 травня 1894 р. народився Микола Ілліч Шраг – професор кафедри економіки та організації машинобудування та приладобудування. У 1958–1963 роках завідував кафедрою економіки та організації машинобудування й приладобудування. У 1967 році йому присуджено вчений ступінь доктора економічних наук. Визначний теоретик розміщення продуктивних сил. Автор 50 наукових праць про формування, теоретичне обгрунтування та розвиток промислових комплексів.

Народився Рубен Акопян
Тра 8 all-day

8 травня 1929 р. народився Рубен Абгарович Акопян – професор кафедри автомобілів. У 1977–1992 роках завідував кафедрою автомобілів. Спеціаліст у галузі підресорювання транспортних засобів. Керував госпдоговірною і науково-дослідною роботою. Під його керівництвом була розроблена тема «Дослідження впливу пневматичної підвіски на експлуатаційні якості автомобілів». Він автор понад 184 наукових праць, серед них – три монографії, 55 авторських свідоцтв на винаходи, з яких 14 впроваджено у виробництво.